برگزاری دوره ویژه آموزشی تبرید و تهویه مطبوع با عنوان پروژه "صلاحیت اقلیمی ایران" در آلمان

برگزاری دوره ویژه آموزشی تبرید و تهویه مطبوع  با عنوان پروژه "صلاحیت اقلیمی ایران" در آلمان
23 مهر 1398
پروتکل کیوتو (Kyoto Protocol) توافق نامه ای بین المللی، با هدف جلوگیری از گرم شدن کره زمین از طریق کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است. در این توافق نامه کاهش 5 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای طی ده سال (از سال 1997) هدف گذاری شده است. که این هدف از طرق مختلف از جمله افزایش میزان استفاده از انرژی های تجدید پذیر و ... قابل دستیابی خواهد بود.
 
یکی از موارد مورد تاکید پروتکل کیوتو توجه به اثرات زیست محیطی (اثر گلخانه ای) گاز CFC است که در کندانسورهای مبردها و یخچال ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 
ایران و سایر کشورهای عضو کیوتو متعهد شده اند طی چندسال آینده به سمت استفاده از مبردهای جدید و سازگار با محیط زیست گام بردارند و به این منظور به تکنسین های متخصص و آموزش دیده نیاز خواهند داشت.
 
 مرکز اطلاعات تبرید، تهویه مطبوع و فناوری انرژی  IKKE   در پروژه  " صلاحیت اقلیمی ایران"   دوره  ای را برای متخصصان تبرید و تهویه مطبوع ایران  در سپتامبر سال 2019  برگزار کرد.
 
 24 تکنسین ایرانی، یک دوره 14 روزه در IKKE در شهر دویسبرگ (Duisburg) آلمان گذراندند که جناب آقای مهندس علیشاهی مدرس ارشد سمینارهای آموزشی گروه صنعتی یزدلوله  نیز حضور داشتند.
 
در این پروژه ایرانی - آلمانی دانش و فن آوری به روز، جهت پیشرفت و آموزش متخصصان ایرانی در زمینه تبرید و تهویه مطبوع ارائه گردید. همچنین مطابق با استانداردهای بین المللی برای شرکت کنندگان  گواهینامه صادر گردید.

لوله و اتصالات