برنامه های وزارت صنعت در حمایت از تولید ملی

برنامه های وزارت صنعت در حمایت از تولید ملی
12 اسفند 1397

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرشاد مقیمی در خصوص اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال حمایت از کالای ایرانی گفت: معرفی کالاهای ساخت داخل به مردم از جمله برنامه های این وزارتخانه در راستای تحقق شعار سال بوده است.

وی همچنین اظهارداشت: واقع مطلب اینکه در خیلی از زمینه ها مردم باید شناخت کافی نسبت به منشا ساخت کالاها اعم از داخلی یا خارجی داشته باشند و همینطور توجه کنند به اینکه استفاده از کالای ایرانی چه مزیت های برای اشتغال و اقتصاد کشور دارد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این بحث از سال گذشه با کمپین حمایت از کالای ایرانی در سطح کشور آغاز و دستاوردهای خیلی خوبی نیز به همراه داشت به نحوی که در برخی از رشته ها تا 30 درصد خرید ها افزایش پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: این روند همچنان به لحاظ مباحث فرهنگی در کشور ادامه دارد.

مقیمی اظهارداشت: وزارت صمت همکاری های خیلی خوبی در جهت حمایت از کالاهای ایرانی و معرفی محصولات ساخت داخل با صدا و سیما به خصوص شبکه ایران کالا، رادیو اقتصاد و دیگر رسانه ها داشته است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: حال اگر مردم اعتماد و اطمینانی به کالای ایرانی می کنند باید برخی از اقدامات از سمت تولید نیز آغاز می شد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این اقدامات نیز بیشتر مربوط به ارتقای کیفیت کالاهای ساخت در صورت پائین بودن کیفیت به نسبت محصولات مشابه خارجی بود.

وی همچنین نوسازی و بازسازی صنایع در بخش های مختلف را از دیگر برنامه های مهم این وزارتخانه در سال حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد.

مقیمی در ادامه به موضوع ممنوعیت واردات 1339 قلم کالا از سوی دولت طی سال جاری اشاره کرد و اظهارداشت: خوشبختانه زمینه و توان ساخت تمامی این اقلام در کشور به خوبی فراهم است.

وی تصریح کرد: جدا از این قانون استفاده حداکثری از توان داخلی به نیت بهره گیری هرچه بیشتر از ظرفیت های داخل در راستای اجرای پروژه ها، انجام خدمات و بسیاری موارد در کشور بصورت جدی مورد توجه بوده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: این همان چیزی بود که در ابلاغیه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری همواره تاکید و همچنین به کرار از سوی معظم له مورد تذکر نیز واقع شده است.