پوست اندازی تیم فوتبال یزدلوله از لوگو تا سرمربی

پوست اندازی تیم فوتبال یزدلوله از لوگو تا سرمربی
19 آذر 1399
به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، باشگاه فرهنگی و ورزشی یزدلوله که با همت زنده یاد دکتر عبدالرضا دستا مالک گروه صنعتی یزدلوله در سال ۱۳۹۲ تاسیس شد و با برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از مربیان و فوتبالیست‌های بومی یزد نه تنها در رده‌های سنی پایه تاکنون موفق عمل کرده است بلکه تیم بزرگسالان یزدلوله نیز پس از سال‌ها حضور نیافتن یا حضور ضعیف تیم‌های فوتبال استان یزد در رقابت‌های زیرگروه لیگ سه فوتبال کشور در فصل گذشته این رقابت‌ها با رسیدن به مرحله نهایی لیگ سه فوتبال کشور تا یک قدمی صعود به لیگ دو نیز پیش رفت.
بدون شک ضایعه فوت زنده ‌یاد عبدالرضا دستا به دلیل ابتلا به کرونا نه تنها در روند موفقیت باشگاه یزدلوله بلکه در معادلات فوتبالی استان یزد نیز در چند سال آینده تاثیرگذار خواهد بود، چرا که با تلاش‌ فراوان زنده‌یاد دستا در قامت رئیس هیات فوتبال استان یزد و رئیس هیئت مدیره شرکت کابل های مخابراتی شهید قندی، فوتبال استان یزد که در کما فرو رفته بود احیا و دوباره بر سر زبان‌ها افتاد.
با این اوصاف امیرمحمد دستا که در سال گذشته با فعالیت در سمت مدیرعاملی باشگاه فرهنگی و ورزشی یزدلوله تجربه خوبی از باشگاه‌داری بدست آورده حال به عنوان مدیرعامل گروه صنعتی یزدلوله راه پدر را در پیش گرفته و در تلاش است با کمک جامعه فوتبال استان یزد به اهداف پدر مرحومش جامه عمل بپوشاند.
مدیرعامل جوان گروه صنعتی و باشگاه فرهنگی و ورزشی یزدلوله در اولین اقدام خود محمود امیری از پیشکسوتان و سرمربی سابق تیم یزدلوله را به عنوان معاون باشگاه فرهنگی و ورزشی یزدلوله معرفی کرده است.
محمود امیری که مسئولیت کانون مربیان فوتبال استان یزد را بر عهده دارد به خوبی نشان داده است که می‌تواند به عنوان بزرگتر حواشی موجود در رشته ورزشی فوتبال را مدیریت کند.
امیرمحمد دستا در اقدام دوم خود نیز اعضای کادرفنی تیم بزرگسالان یزدلوله را برای حضور در مرحله نهایی لیگ سه فوتبال کشور منصوب کرد.
براین اساس کاظم آسیابان‌پور به عنوان مدیر، حمیدرضا آسیابان‌پور به عنوان سرمربی و حمید عندلیبی، حسین شاکری، روح الله سلطانی و حمید دهقان به عنوان مربیان این تیم به فعالیت خواهند پرداخت.
در این بین باشگاه فرهنگی و ورزشی یزدلوله از لوگوی جدید خود نیز که بادگیر، نماد شهر میراث جهانی یزد را در دل خود جای داده رونمایی کرده است.
با توجه به روند موجود و برنامه‌ریزی‌های انجام شده می‌توان به آینده باشگاه‌داری گروه صنعتی یزد لوله در استان یزد امیدوار بود اما موضوعی که نباید از آن غافل شد حمایت مسئولان استانی و شهر یزد از صنایع حامی ورزش است، نکته‌ای که غفلت از آن در سالیان گذشته سبب عقب ماندگی ورزش استان یزد در مقایسه با استان‌های معدنی و صنعت خیزی همچون اصفهان، کرمان و خوزستان شده است./

خبرگزاری فارس